مصرف عسل وحشی لرستان در کلیسا های انگلیس

کمک به مشکلات گوارشی با استفاده از عسل وحشی لرستان؛ گاهی اوقات از عسل برای درمان مشکلات گوارشی مانند اسهال استفاده می شود.

اگرچه تحقیقات نشان می دهد که تاثیر آن محدود است. اگرچه ممکن است به عنوان یک درمان برای باکتری هلیکوباکتر پیلوری (H. pylori)، که یکی از علل شایع زخم معده است، باشد.

همچنین حاوی پری بیوتیک‌های مفید است، به این معنی که باکتری‌های خوبی را که در روده زندگی می‌کنند، تغذیه می‌کند، که نه تنها برای هضم، بلکه برای سلامت کلی بدن بسیار مهم هستند.

تسکین گلو درد و سرفه: عسل یک داروی قدیمی گلودرد است که درد را تسکین می دهد و می تواند به سرفه کمک کند. وقتی ویروس سرماخوردگی شروع شد، آن را به چای داغ با لیمو اضافه کنید.

اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، یک بررسی سال 2021 از مطالعات منبع مورد اعتماد نشان داد که عسل می تواند بر سایر اشکال مراقبت برای بهبود عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی برتری داشته باشد.

یک مطالعه در سال 2016 همچنین نشان داد که خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی برای کمک به گلودرد موثر است.

فواید مغز: حتی ممکن است برخی از فواید شناختی عسل خام وجود داشته باشد. پلی فنول های موجود در عسل ممکن است قادر به مقابله با التهاب منبع مطمئن در هیپوکامپ، بخشی از مغز که در حافظه نقش دارد، شود.

اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی می تواند برای بسیاری از قسمت های بدن از جمله سلامت مغز مفید باشد.

آیا خطراتی وجود دارد؟ عسل خام علاوه بر پری بیوتیک ها و مواد مغذی مفید، می تواند حامل باکتری های مضری مانند کلستریدیوم بوتولینوم نیز باشد.

این به ویژه برای نوزادان خطرناک است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) منبع معتبر توصیه می کند که هرگز نباید به نوزاد کمتر از یک سال عسل داده شود.

علائم مسمومیت بوتولیسم در نوزادان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

یبوست
تنفس آهسته
افتادگی پلک
عدم وجود دهان
از دست دادن کنترل سر
فلج که به سمت پایین گسترش می یابد
تغذیه ضعیف
بی حالی
گریه ضعیف
در بزرگسالان، علائم می تواند شامل یک دوره کوتاه اولیه اسهال و استفراغ، به دنبال آن یبوست و علائم شدیدتر، مانند تاری دید و ضعف عضلانی باشد. اگر هر یک از این علائم را بعد از خوردن عسل خام تجربه کردید، با پزشک صحبت کنید.